Apartamenty Lola Apartamenty Lola Szklarska Poręba

Atrakcje

Chata Walońska

Siedziba Walonów, średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych, rud żelaza, metali, kamieni szlachetnych i kwarcu.
Stara Chata stoi przy rozwidleniu Czeskiej ścieżki biegnącej do źródeł Łaby, miejsca prastarego kultu oraz czarnego szlaku okalającego Szklarską Porębę.
Przy Chacie funkcjonuje Pracownia Rzeźbiarska.
W mrocznych komnatach Chaty prowadzone są spotkania, podczas których można wysłuchać historii Walończyków na terenie Sudetów oraz starych podań i legend związanych z tymi górami. Wśród bogatych zbiorów kamieni półszlachetnych i minerałów zgromadzonych na miejscu, można zobaczyć także te, które występują w Karkonoszach. W ofercie dla grup zorganizowanych (powyżej 20 osób) - zdobywanie pierwszego stopnia wtajemniczenia walońskiego.
Mennica Sudeckiego Bractwa Walońskiego

Za zgodą i na życzenie Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego Juliusza Naumowicza, Mennica Sudeckiego Bractwa Walońskiego udostepnia swoje podwoje szerszej publiczności.

Wstęp do niej mają tylko ludzie mądrzy o otwartych na świat sercach i umysłach.

W tym magicznym miejscu każdy kto zechce, może za zgoda i pod nadzorem Mincerza Walońskiego własnoręcznie wykuć celtycki amulet Triskelion.
Jest to jeden z najstarszych i najczęściej stosowanych amuletów celtyckich chroniących przed nieszczęściem i wszelkim złem.
UWAGA !!! Prawdziwą moc amulet zyskuje tylko wtedy gdy jest wykonoany własnoręcznie i nie dotykany przez inne osoby.